22 100 41 21 / 799 399 004

Mikroinstalacje (do 50 kWp)

Jeśli Twoja firma zużywa do 100 MWh energii rocznie (rachunki za energię do 25-30 tys zł rocznie) lub chciałbyś przetestować jak fotowoltaika sprawdzi się w Twojej firmie, to mikroinstalacja jest rozwiązaniem dla Ciebie. 

Budowa mikroinstalacji dla Twojej firmy nie wymaga żadnych pozwoleń ani zgłoszeń, konieczna może być jedynie aktualizacja warunków przyłączenia do sieci energetycznej, aby moc przyłączeniowa odpowiadała mocy instalacji, którą będziesz użytkował. Nie martw się - nasi specjaliści wesprą Cię w pokonaniu wszystkich formalności z tym związanych.

Zgodnie z najnowszymi zmianami prawa, właściciel każdej mikroinstalacji (także firma) posiada status prosumenta biznesowego, który daje wiele korzyści. Najważniejsze z nich to uczestnictwo w systemie korzystnych opustów, czyli bilansowanie energii wytworzonej i zużytej w ciągu roku. Działa to w ten sposób, że nadwyżka energii, która nie została zużyta na bieżąco w firmie, jest magazynowana w sieci zakładu energetycznego i zwracana do firmy w okresie, kiedy produkcja jest mniejsza niż zużycie (np. zimą). Zwrot następuje z opustem, który wynosi 20% dla instalacji do 10kWp i 30% dla instalacji od 10 do 50 kWp. Oznacza to, że prosument biznesowy może odebrać z sieci do 70-80% energii, która została w niej zmagazynowana. Ponadto każdy prosument biznesowy ma zagwarantowane bezpłatne przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci oraz zwolnienie z akcyzy i opłat dystrybucyjnych na energię wytworzoną we własnym zakresie.

Do każdej instalacji oferujemy dogodne finansowanie za pomocą leasingu w jednej ze współpracujących z nami firm leasingowych bądź w firmie wybranej przez Państwa.

Duże instalacje i farmy fotowoltaiczne

Duże instalacje sprawdzą się świetnie w firmach, które zużywają ponad 100 MWh energii rocznie. Budowa takiej instalacji wymaga starannego przygotowania, a przede wszystkim uzyskania kompletu zgód i pozwoleń budowlanych i środowiskowych. Obejmują one m.in. warunki zabudowy, zgody środowiskowe, warunki przyłączenia, projekty elektryczne oraz pozwolenie na budowę. Nasza firma posiada duże doświadczenie w szybkim i skutecznym uzyskiwaniu niezbędnych dokumentów. Nasi specjaliści gotowi są w Państwa imieniu napisać niezbędne wnioski, przygotować analizy i opinie oraz wystąpić o wymagane zgody.

Specjaliści z naszej firmy wspierali rozwój wielu projektów fotowoltaicznych w całym kraju, m.in. byli zaangażowani w przygotowanie pierwszego w Polsce zespołu farm fotowoltaicznych Podlasie Solar Park o mocy 5 MW w woj. podlaskim.

Solar-as-a-service / PPA

Nasza firma wraz z partnerami oferuje również usługę Solar-as-a-service (SaaS), która daje możliwość korzystania ze wszystkich zalet własnej elektrowni słonecznej bez konieczności wykładania znacznych środków na budowę instalacji i jej utrzymywanie.

W ramach usługi SaaS oferujemy możliwość znacznego obniżenia kosztów zakupu energii elektrycznej poprzez zawarcie długoterminowego kontraktu na zakup energii elektrycznej ze źródła odnawialnego (PPA - Power Purchase Agreement). Aby dowiedzieć się więcej o szczegółach rozwiązania SaaS / PPA prosimy o kontakt z naszymi Doradcami.

Finansowanie

Współpracujemy z wieloma wiodącymi bankami oraz firmami leasingowymi, które oferują dla naszych klientów atrakcyjne warunki finansowania instalacji fotowoltaicznych. Nasza firma pomaga klientom w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z uzyskaniem leasingu bądź kredytu oraz przygotowuje niezbędne dokumenty techniczne.

Leasing

W zakresie leasingu współpracujemy m.in. z Pekao Leasing oraz Santander Leasing. Zastosowanie leasingu niesie dla firmy wiele korzyści:

 • RATA SPŁACANA Z OSZCZĘDNOŚCI
  Rata leasingowa spłacana jest w znacznym stopniu z oszczędności wynikających z produkcji energii z własnej instalacji fotowoltaicznej.
 • NIŻSZE PODATKI
  Rata leasingowa jest kosztem uzyskania przychodu, a więc zmniejsza podstawę opodatkowania.
 • ELASTYCZNA OFERTA
  Oferta leasingu jest dostosowana do Twoich potrzeb, Ty decydujesz o wielkości wpłaty wstępnej i okresie leasingu.
 • UPROSZCZONA PROCEDURA
  Brak wymogu dotyczącego przedstawiania zaświadczenia z ZUS i US.
 • SZYBKA DECYZJA
  Wszystkich formalności związanych z leasingiem możesz dokonać bez wychodzenia z firmy.

Kredyt

Możemy również pomóc w organizacji kredytu dla firmy na zakup instalacji leasingowej lub finansowanie jej części. Współpracujemy m.in. z bankami BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole, Alior Bank, BOŚ Bank, PKO Bank Polski i innymi. Skontaktuj się z nami aby dobrać kredyt odpowiedni do Twoich potrzeb!

Dotacje

Od naszych klientów często otrzymujemy pytania o możliwość uzyskania dotacji bądź dopłat. Niestety obecnie nie istnieją ogólnopolskie programy dotacji na fotowoltaikę dla firm. Zdarzają się lokalne programy i inicjatywy - sprawdzimy czy są dostępne w Twoim regionie.

Istnieje możliwość uzyskania preferencyjnego finansowania na duże instalacje fotowoltaiczne, jednak i ta oferta zmienia się z czasem. Umów się z naszym Doradcą aby uzyskać więcej informacji!

O nas Kontakt

Włącz oszczędzanie!

Skontaktuj się z nami: 22 100 41 21 / 799 399 004 kontakt@helioexpert.pl

Zainteresowany? Odezwiemy się do Ciebie.

Wypełnij formularz