22 100 41 21

W przypadku instalacji o mocy do 50 kWp (która wyprodukuje ok 50 MWh energii rocznie) spółdzielnia mieszkaniowa traktowana jest jak każdy przedsiębiorca, a więc jest prosumentem. Oznacza to, że spółdzielnia może uzyskać przyłączenie mikroinstalacji do sieci na podstawie zgłoszenia, bez konieczności uzyskiwania koncesji. Spółdzielnia ma możliwość wytwarzania energii elektrycznej na własne potrzeby, a nadwyżki może "magazynować" w sieci elektroenergetycznej operatorów energetycznych, a następnie je odbierać. Spółdzielnia podlega również pod korzystny system opustów, który umożliwia odbiór energii "zmagazynowanej" w sieci (80% energii zmagazynowanej dla instalacji do 10kW, 70% dla instalacji od od 10 do 50 kW).

Wśród naszych klientów są już spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty, które zdecydowały się na montaż instalacji fotowoltaicznych i oszczędzają na energii zużywanej na potrzeby wspólne (m.in. oświetlenie, windy itp.). 

Wspólnota Mieszkaniowa

Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej "Pszczelna" w Szczecinie zarządzający budynkiem wielorodzinnym, w skład którego wchodzi 85 lokali mieszkalnych, zrealizował inwestycję w dachową instalację fotowoltaiczną produkującą energię na potrzeby zasilania części wspólnych budynku tj. oświetlenia klatek, terenu zewnętrznego, podziemnego parkingu, pracę wind oraz zasilania instalacji HVAC. W tym celu zrealizowano dachową instalację fotowoltaiczną o mocy 24 kW. Zastosowano 96 sztuk paneli fotowoltaicznych marki Viessmann o mocy 260 W każdy, a także jeden inwerter marki ABB.

Więcej o tej instalacji możesz przeczytać na stronie gramwzielone.pl.

Jeśli jesteś klientem indywidualnym i mieszkasz w budynku należącym do wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni, wcale nie oznacza to że nie masz możliwości korzystania z odnawialnej energii produkowanej z własnych źródeł. Wiele wspólnot i spółdzielni instaluje mikroinstalacje, które wykorzystują wyprodukowaną energię na zasilenie części wspólnych budynku. Dzięki temu rachunki płacone przez indywidualnego mieszkańca są niższe.

Najczęściej spotykane są inwestycje w mikroinstalacje realizowane przez całą wspólnotę / spółdzielnię - energia elektryczna uzyskana w ten sposób zasila części wspólne - oświetlenie posesji, garażu, klatek schodowych, windy, bramy garażowe itp.

O nas Kontakt

Włącz oszczędzanie!

Skontaktuj się z nami: 22 100 41 21 kontakt@helioexpert.pl

Zainteresowany? Odezwiemy się do Ciebie.

Wypełnij formularz